МЕНИ

ПАСТА

Болоњезе

320 ден.

паста, доматен сос, јунешко месо, кромид, лук, морков, зачини.

Наполи

200 ден.

паста, доматен сос, зачини.

Кватроформаџи

350 ден.

паста, сино сирење, крем сирење, тврдо сирење, чедар, бел сос, зачини.

Паста пилешко со печурки во бел сос

320 ден.

паста ,пилешко месо, бел сос, печурки, зачини.

Паста Веге

220 ден.

паста, доматен сос, пиперки, зачини

Паста Карбонара

320 ден.

паста , сланина, бел сос, тврдо сирење, јајце, зачини

Арабијата

200 ден.

паста, доматен сос, лук, зачини, чили.

Сирење

250 ден.

паста, сирење, зачини.

Алио Олио

180 ден.

паста, лук, маслиново масло, зачини.

Паста пилешко во кари

320 ден.

паста, пилешко месо, жолт сос, зачини.

Паста со пилешко и зеленчук

300 ден.

паста , пилешко месо, зеленчук, лук, зачини.

Паста Фунги

220 ден.

паста, печурки, бел сос, зачини.

РИЖОТО

Рижото со пилешко во кари

320 ден.

рижото, пилешко месо, жолт сос, зачини.

Рижото Фунги

220 ден.

рижото, печурки, зачини.

Рижото со зеленчук

230 ден.

рижото, зеленчук, зачини.

Рижото со пилешко и печурки во бел сос

320 ден.

рижото, пилешко месо, печурки, бел сос, зачини.

Рижото со пилешко и зеленчук

300 ден.

рижото, пилешко месо, зеленчук, зачини.

Рижото Веге

220 ден.

рижото, доматен сос, пиперки, зачини.

СПЕЦИЈАЛИТЕТИ ОД МЕСО БЕЛ ПИАТТО

Готвено телешко БЕЛПИАТТО БИФ

550 ден.

телешко месо, зеленчук, зачини, пире.

Готвено свинско БЕЛПИАТТО ПОРК

450 ден.

свинско месо, зеленчук, зачини, пире.

Готвено пилешко БЕЛПИАТТО ЧИКЕН

350 ден.

пилешко месо, тиквици, морков, модар домат, брокула, печурки, пиперки.

Пилешки крилца

250 ден.

ПОХОВАНО

Кранчи пилешки прсти

350 ден.

пилешко месо, кранчи смеса, зачини.

Чикен нагетс

350 ден.

пилешко месо, смеса за панирање, зачини.

Фиш фингерс

350 ден.

месо од риба , смеса за панирање, зачини.

Прстени од лигњи

350 ден.

лигњи, смеса за панирање, зачини.

Прстени од кромид

200 ден.

кромид, смеса за панирање, зачини.

Пирошка

150 ден.

 смеса за пирошка, смеса за панирање, пилешки гради, кашкавал , цезар сос, зачини.

ДОДАТОЦИ СОС

Цезар

40 ден.

Слатко лут

40 ден.

Ханимастер

40 ден.

Голем помфрит

120 ден.

Мал помфрит

60 ден.

Веџис Компир

200 ден.

ЧОРБИ

Телешка чорба

200 ден.

телешко месо, зелeнчук, бујон, зачини.

Пилешка чорба

180 ден.

пилешко месо, зеленчук, бујон, зачини.

САЛАТИ

Цезар Салата

300 ден.

пилешко месо, кубети, пармезан, краставица, домат, ротквица, маслинки, дресинг, марула.

Туна Салата

280 ден.

риба туна, марула, кисели краставички, домат, пченка, маслинки, кромид, кубети, дресинг.

Шопска Салата

200 ден.

домат, кромид, краставица, сирење.

Сезонска Салата

150 ден.

ВРАПОВИ

Цезар Врап

250 ден.

тортиља, пилешко месо, пченка, марула, ајсберг, домат, кашкавал, дресинг.

Туна Врап

250 ден.

тортиља, туна, марула, ајсберг, домат, пченка, маслинка, кромид, дресинг.

Веге Врап

200 ден.

тортиља , марула, пченка, маслинка, зелка, морков, кисела краставичка, домат, растителен кашкавал, дресинг.

СЕНДВИЧИ

Хамбургер

180 ден.

плескавица , салата, помфрит.

Чикенбургер

220 ден.

пилешко месо, салата, помфрит.

Мини хамбургер

100 ден.

мини плескавица, салата, помфрит.

Ладен сендвич

130. ден.

кашкавал, пилешки гради, цезар сос, салата.

Сендвич омлет со сирење

160 ден.

омлет со сирење, цезар сос, салата.

Сендвич омлет со шунка

160 ден.

омлет со шунка, цезар сос, салата.

Мини ладен сендвич

50 ден.

кашкавал, пилешки гради, цезар сос, салата.

Тост

100 ден.

шунка, кашкавал, печурки.

ДЕСЕРТИ

Палачинка со крем и банана

150 ден.

Палачинка со сладолед

210 ден.

Овошна салата со сладолед

260 ден.

Парче Торта

150 ден.

Палачинка со мармалад

150 ден.

Овошна Салата

200 ден.

Парче баклава

50 ден.

Топка сладолед

60 ден.

ПИЈАЛОЦИ

Кока Кола

50 ден.

Фанта

50 ден.

Спрајт

50 ден.

Швепс

50 ден.

Сок од портокал

80 ден.

Сок од боровинка

80 ден.

Цеден Портокал

150 ден.

Цеден лимон

150 ден.

Вода роса

40 ден.

Вода роса газирана

40 ден.

Пиво Скопско

100 ден.

Пиво Скопско Смут

100 ден.

Пиво Бира Морети

110 ден.

Пиво Хајнекен

120 ден.